• Misja szkoły

•   Misja Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu:

„Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi.”

Tadeusz Kościuszko

Wizja naszej szkoły polega na:

1. Wychowywaniu w duchu patriotyzmu w oparciu o wzór osobowy jej Patrona.
        2. Kształtowaniu szacunku, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka w oparciu  o chrześcijański i humanistyczny system wartości.
        3. Promocji zdrowego stylu życia poprzez stwarzanie możliwości uprawiania sportu w klasach sportowych, uczniowskich klubach sportowych oraz turystyki aktywnej.
        4. Zapewnianiu wszechstronnego rozwoju intelektualnego wszystkim uczniom poprzez stwarzanie równych szans w zdobywaniu wiedzy.
        5. Kształtowaniu wrażliwości estetycznej i artystycznej, umożliwianiu uczniom rozwoju talentów oraz ich indywidualnych zainteresowań poprzez udział w różnych formach zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.
        6. Stosowaniu atrakcyjnych metod aktywizacji ucznia i budowaniu poglądu, że kształcenie jest procesem trwającym całe życie.
        7. Otwarciu szkoły na szeroką współpracę z rodzicami, instytucjami wspierającymi szkołę w procesie kształcenia i wychowania oraz najbliższym środowiskiem.
        8. Pogłębianiu wiedzy o własnym regionie i współudziale w pielęgnowaniu jego tradycji.
        9. Przygotowaniu do życia w rodzinie i społeczeństwie XXI wieku.
        10. Zapewnianiu bezpiecznych warunków pobytu w szkole.
        11. Budowaniu samorządności uczniowskiej.
        12. Stałym doskonaleniu wiedzy i umiejętności kadry pedagogicznej.

Zobacz prezentację o szkole...