• SKKT "Tramp"

•      Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "TRAMP" istnieje od 1999r. Opiekę nad nim sprawuje p. Jarosława Lasek.

Celem działalności koła jest rozwijanie zamiłowań krajoznawczych wśród uczniów oraz zachęcanie ich do uprawiania turystyki w myśl hasła "to nie sztuka być turystą, lecz turystą być - to sztuka".

SKKT skupia uczniów, którzy pragną być prawdziwymi turystami, szukają wielkiej przygody, chcą stale sprawdzać samych siebie, potrafią walczyć ze zmęczeniem i własnym wygodnictwem.

Turystyka jest doskonałą formą wypoczynku, umożliwiającą różnorodne przeżycia estetyczne i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu. Wyzwala także w uczniach aktywność i energię życiową, kształtuje pozytywne cechy charakteru, pomaga w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.

Uprawianie turystyki, to nie tylko sama wędrówka, ale i zdobywanie podczas niej wiedzy o regionie i kraju, popartej osobistym kontaktem z krajobrazem, z dokumentami przeszłości i rysującą się wizją przyszłości.

Działalność SKKT jest aktywnym elementem uzupełniającym edukację uczniów.

Z turystycznym pozdrowieniem
        Opiekun SKKT