• Samorząd Uczniowski

• Samorząd Uczniowski jest organizacją powołaną przez uczniów, dla uczniów i założoną przez uczniów. W skład samorządu wchodzą wszyscy uczniowie szkoły.

Dla realizacji swoich celów ogół uczniów szkoły wybiera swoich przedstawicieli - organy Samorządu Uczniowskiego: Przewodniczącego Samorządu Klasowego, Zarząd, Radę, Komisję Rewizyjną, Komisje.

Samorząd Uczniowski reprezentuje całą społeczność uczniowską i każdego ucznia indywidualnie. Samorząd współpracuje z nauczycielami, administracją szkolną, poszczególnymi klasami, rodzicami, kółkami zainteresowań i środowiskiem lokalnym.

Przez swoich przedstawicieli w Radzie Szkoły Samorząd Uczniowski uczestniczy w uchwalaniu Statutu Szkoły oraz współdecyduje o życiu i pracy szkoły. Samorząd Uczniowski nie jest fikcją, jeżeli rozwiązuje realne problemy uczniów i podejmuje realne decyzje.

Poprzez pracę w samorządzie uczniowie uczą się angażować w życie społeczne i służenia innym. Nabywają postaw obywatelskich i rozwijają cechy oraz umiejętności przywódcze. Uczą się planowania i osiągania założonych celów.